Minun kirjoissani Tynkkynen on opportunisti.
Puukotti Immosta selkään! Liian tyrkky.
Linjaton.
Immonen olisi voinut jättää mölöyksensä kirjoittamatta.
Voisiko kumpikin kertoa tarkemmin tästä? Eli millä tavalla Tynkkynen on puukottanut Immosta selkään ja koskeeko tämä Immosen 'möläytys' sitä kun Immonen sanoi, että monikulttuurisuutta on vastustettava kaikin voimin?
Sori, Immosen tapauksen muistin väärin.
Persut puolesta ja vastaan:
https://yle.fi/uutiset/3-8183332En nyt saa päähäni ketä persua Tynkkynen silti selkäänpuukotti tässä noin vuoden sisällä.
Mutta kummallisia mielialavaihteluja sillä tuppaa olemaan.
Esim. blogissaan
"Rasismi on vaarallinen aate ihmisille – myös maahanmuuttokriittisille
12.1.2016""En ennen tätä päivää ollut ehtinyt perehtyä kunnolla Soldiers of Odinin toimintaan ja sitä kysyttiin minulta maikkarin lähetyksessä. Menin sen jälkeen lukemaan heidän foorumeitaan ja profiilejaan. Luin, kuinka jäsen ohjeistaa toisia, että jengi on olemassa valkoisen Suomen puolesta ja muuta vastaavaa. Tämän jälkeen on helppo tässä sanoa, että kyse on kaunistelemattomasti rasismista."Mitä h*n rasismia on halu pitää Suomi esim. 95 %:sti valkoisten asuttamana maana!
Se nyt vaan on fakta, että kansan ihonväri määrää (korreloi erittäin vahvasti) maan kulttuurin ja sitä kautta myös taloustilanteen ja turvallisuuden. Ennen ihmisten kajahtamista Eurobordelliin ja kv-sopimuksiin valkoisten asuttamat maat olivat ehdottomasti taloudellisesti menestyneimpiä, vakaimpia ja turvallisimpia maailmassa - eräiden harvojen tapausten ohella (Japani, Korea...). Näin ei enää ole - eikä valitettavasti tule olemaankaan, ehkä Itä-Eurooppaa ja Australiaa lukuunottamatta.
EU:n myötä latvalahojen kivikautisten lähi-itäläisten ikimuistoinen uskonsota on onnistuttu istuttamaan Eurooppaan pysyvästi. Onnittelut!