Tiiviimminkin asian voisi sanoa. Kaikki mistä hallitus ei tykkää, leimataan tilaisuuden tullen Putinin palkkaamien myyrien tekosiksi.
Tässä on nyt kyse paljon laajemmastakin typeryydestä kuin vain pelkkä hallitus. Tuntuu että nykytrendi on syyttää putinisteiksi ja venäjän trolleiksi aivan jokaista joka ei ole samaa mieltä kanssasi.
Kaikki itselle epämieluinen on vähintäänkin rahoitettu venäjältä, hyvin luultavasti myöskin masinoitu ja johdettu sieltä.
Usarin puheenvuorosta bongaa muutaman tyypin, joiden mielestä suurinpiirtein jokainen finni omassa perseessäkin on Putinin juoni, Halla-ahon vika ja Alt-Right meiningin maihinnousun merkki, ja näin ollen Matias Turkkilan syy koska hommaforum.
ps. En vahingossakaan mainitse noiden Usarissa kohkaavien, joka asiasta Hommaforumia, Putinia, Turkkilaa, jne.. syyttelevien perseilijöiden nimiä, koska sehän heidän muuten köyhän elämänsä kohokohta olisi, että heidät nimeltä mainitsittaisiin täällä. Jokainen joka vähänkään ko. blogistania seuraa, tietää kenestä/keistä on kyse.