Luettuani Hamilon kirjoituksen ymmärrän hyvin miksi hän vetäytyi ja arvostan häntä edelleen todella paljon.
Maahanmuuttokriittisyyden valtavirtaistaminen josta olen itsekin paljon kirjoitellut on ainoa tapa varmistaa että maahanmuuttopolitiikka/turvapaikkapolitiikka saadaan järkeväksi ja että maahanmuuttopolitiikka/turvapaikkapolitiikka pysyy järkevänä.
Maahanmuuttokriittisten ei tule itse gettouttaa maahanmuuttokriittisyyttä eikä keskittyä omiin puuhastelukerhoihinsa vaan ideat, faktat ja ajatukset on saatava leviämään kunnes ne ovat yleinen totuus eli kunnes maahanmuuttokriittisyys on kuin kahvin juonti eli melkein kaikki juovat kahvia mutta jotkut capuccinona ja jotkut mustana ja jotkut maidon kanssa mutta melkein kaikki juovat kahvia.
Yhdysvallat on omanlaisensa systeemi ja siellä vaikka asuminen on monesti eriytynyttä niin se eriytyminen tapahtuu menestymisen perusteella eikä ihonvärin.
Osalla ryhmistä on vain heikommat lähtökohdat menestyä joten tiettyyn rajaan asti affirmative action on hyvä juttu ja se toimii jenkeissä niinkin että aasialaisia ei pääse samoilla pisteillä sisään kuin valkoisia koska muuten aasialaiset veisivät tietyillä opiskelualoilla suuren enemmistön opiskelupaikoista.
Laittomilla maahanmuuttajilla on muuten jenkeissä eniten vaikeutettu mustien elämää sillä työpaikan löytäminen on vaikeaa kun 10-20 miljoonaa laitonta siirtolaista kilpailee kanssasi.
Lisäksi palkat ovat pysyneet vuosikymmeniä hyvin alhaisina niillä aloilla joiden tekemiseen ei ole paljon vaatimuksia eli laittomat siirtolaiset ovat romahduttaneet palkat.
Lisäksi työpaikoilla joissa on töissä paljon meksikosta ja muualta etelä-amerikasta tulleita tapahtuu niin että työpaikalla puhutaan espanjaa ja monissa tapauksissa sen palkkauksenkin hoitaa jo yhdysvaltain kansalaisuuden saanut meksikolainen jolloin tavallisen amerikkalaisen mustan on mahdotonta päästä kyseiseen paikkaan töihin.
Lisäksi kun jenkeissä on birthright-citizenship jonka demokraatti Teddy Kennedy sai läpi 60-luvulla niin laittomien siirtolaisten amerikkalaisia lapsia on amerikkalaisina jo yli 50-v ihmisinä eli miljoonat ja taas miljoonat ovat tulleet amerikkalaisiksi tätä kautta.
Amerikan mustilla menisi paljon paremmin jos birthright-citizenshippiä ei olisi ikinä säädetty eikä 60-luvulta lähtien olisi houkuteltu laittomia siirtolaisia kymmenin miljoonin.
Toivottavasti Trump saa sen muurinsa valmiiksi, heivaa miljoonia laittomia siirtolaisia takaisin kotimaihinsa ja lopettaa magneettina toimivan birthright-citizenshipin ja laittaa työnanatajille suuret sakot jos palkkaavat laittomia siirtolaisia.
48% amerikan mustista haluaisi laittaa maahanmuuton käytännössä nollaan eli amerikkalaiset mustat taitavat olla maapallon maahanmuuttokriittisimpiä ihmisiä tällä hetkellä:
According to a detailed Harvard-Harris poll, black Americans are more likely than any other demographic group to support lower yearly legal immigration levels, down to a fourth of current immigration levels.
When asked, “In your opinion, about how many legal immigrants should be admitted to the U.S. each year,” 48 percent of black Americans said they would like to see between only one and 250,000 legal immigrants brought to the U.S. a year.
http://www.breitbart.com/big-government/2018/01/28/poll-black-americans-most-supportive-dramatically-reducing-legal-immigration-levels/
Jos olisi ollut valinta 1 - 10 000 niin melkein sama määrä olisi varmasti valinnut sen koska näkevät mitä laittomien siirtolaisten ja meksikolaisten muutto on tehnyt heidän mahdollisuuksilleen työllistyä ja palkkatasolle niissä ammaeissa joissa meksikolaiset ja laittomat siirtolaiset kilpailevat.
Jos miettii sitä kuinka suuri maahanmuuton ystävä George W. Bush oli kun yritti Amnestynkin saada läpi muistaakseni 2007-2008 ja kuinka Ronald Reagan toteuttikin Amnestyn jossa miljoonat laittomat siirtolaiset saivat USA:n kansalaisuuden vuonna 1986 niin mielestäni osittain tämän laittomien siirtolaisten hyysäämisen tausta on rasistinen eli Reaganit ja Bushit ja osa valkoisesta yläluokasta on tukenut laittomien siirtolaisten maahanmuuttoa halpoja palvelijoita saadakseen mutta myös koska pitivät meksikolaisia parempina kuin mustia.
Toivon että meksikolaisten ja muiden laittomien maahanmuuttajien muutto yhdysvaltoihin onnistutaan pysäyttämään kokonaan ja Amerikan mustille ja valkoiselle duunariluokalle kymmenillä miljoonilla laittomilla maahanmuuttajilla tehtyjä tuhoja päästään korjaamaan.
Mustia on tuhottu myös sillä että sosiaaliturvasta sai yhdessä vaihessa liian hyvin rahaa samaan aikaan kun palkat laskivat ja työpaikat katosivat koska tuli miljoonia laittomia maahanmuuttajia tekemään töitä.
Clinton yritti tätä korjata Welfare Reformillaan joka asetti ehtoja tukien saamiseksi mutta tilanteen korjaamiseksi myös laittomaan maahanmuttooon olisi pitänyt puuttua.
Bush Medicare part D uudistuksellaan ja Obama Obamacarellaan taas olivat luomassa yhdysvaltojen huumeongelmaa kun köyhät huomasivat että ilmaiseksi sai todella vahvoja huumaavia lääkkeitä eli näitä alettiin käyttämään ja myymään eteen päin kun töitä ei ollut valkoisellakaan duunariluokalla laittomien siirtolaisten takia.
Eniten yhdysvaltoihin tulleista laittomista maahanmuuttajista ovat kärsineet USA:n mustat.
Siksi nämä Taylorit ovat aivan pihalla kun laittavat syytä mustien itsensä niskoille kokonaan vaikka mustia on yhdysvalloissa syrjäyttämällä syrjäytetty laittomilla siirtolaisilla joita on haalitu kymmenin miljoonin.