Hauskat kuvat -ketjussa tuli juuri vastaan oivaltava kuva, joka sopii sekä tänne että pakkoruotsikeskusteluun, mutta laitan sen nyt tänne. Nimittäin, Sanna Marin ei osaa ruotsin kieltä!

Tämä on sikäli jännää, että hänhän on nyt toiminut menestyksekkäästi pääministerinä, läpi kauheiden aikojen. On koronaa ja Venäjän sotaa, ja Nato-prosessi yhdessä Ruotsin (siis
Ruotsin!) kanssa. Kuka olisi uskonut, että pääministerinä voi onnistua myös ilman ruotsin kielitaitoa, jopa ne kansainväliset keskustelut joissa Ruotsikin on mukana.

Että kiitos vaan kaikki te, jotka Sanna Marinia fanitatte!

Kaikki jotka pidätte Sannaa aivan ihquna, kiitos että alleviivaatte sitä että pakkoruotsista ei ole mitään apua. Iso käsi teille!
Olen tähän asti ajatellut että Marin on turha ja kiusallinen ja maalleen vahingoksi, mutta nyt, pääministerikauden loppusuoralla, tämän havainnon myötä koko asetelma kääntyykin ihan päälaelleen. Kaikille, jotka Marinia fanittavat, voi nyt sanoa että katsokaa nyt, ei sitä ruotsia tähänkään tarvittu.

Ja kiitos Sanna, kun onnistuit utan svenska! Tack så mycket! <3