Ylempänä jäsen Pallopääkissa kirjoitti ansiokkaasti. Mitä oikeistolaista Kirsissä muka oli.
Kun luin Pihan viimeiset twiitit, niin ajattelin heti (niin kuin varmaan monta kertaa aiemminkin) spontaanisti, että hänen eksistenssinsä koostuu selvästi massiivisesta kostamishalusta ja katkeruudesta. Mutta koska hän on poliitikko, verenimijä ja narsisti, hän tietenkin yrittää salata motiivejaan.
Guugletin Chromella äsken "Kirsi Piha lapsuus". Ekan hitin mukaan "Kirsi kärsi lapsuudessaan avioerosta ja isän alkoholismista". Hohhoijaa. Aika nopeasti selvisi Kirsin biografia. Tarja Halosen järkkääminen presidentiksi ja aivan saatanallinen myrkyllisyys joka kohdistuu hänen isänsä sosiaaliluokkaan, ikäluokkaan, väriin, seksuaaliseen suuntautumiseen, arvoihin ja sukupuoleen.
Kirsi Piha oli, kuten Pallopääkissa toteaa, keskeinen henkilö joka ratkaisi että toinen miesten ja isänvihaaja tuli tuomitsemaan maataan 12 vuoden ajan. 12 vuotta aggressiivista mädätystä ja tuhoa, kiitos Kirsin.
Anyway, muisti pätkii nykyisin jo pahasti enkä muista Kirsin pormestariesiintymisiä mediassa, mutta sen sijaan muistan Kirsin viestinnän pohjavireen. Emänarsistisen ja hymyilyyn kätketyn aggression kaikkeen vähänkään poikkipuoliseen.
Natsikulkueet marssii ikkunoiden alla saatana.