Tämä ei liene uutinen kenellekään, ja modet siirtäköön sopivaan ulkomaanketjuun jos sopii.
Ulkomailla paikalliset mannet harrastavat laitonta muiden asuntoihin tunkeutumista ja yksinkertaisen hävyttömästi asuntojen omaan käyttöön ottamista ilman minkään sortin lupaa:
https://rmx.news/france/french-deputy-mayor-arrested-after-trying-to-remove-roma-squatters-from-his-parents-house/Seynodin kunnan, joka sijaitsee Haute-Savoie'ssa Ranskassa, apulaiskaupunginjohtaja havaitsi, että hänen jo edesmenneiden vanhempien asuntoon ovat mannet tunkeutuneet 5 vuoden aikana jo kolmesti ja yhtä mulkusti yrittäneet asua siellä, täysin röyhkeästi. Ja asunnon kuntohan laskee täysin ja oikeus on hidas reagoimaan.
Britanniassa paikallinen maahanmuuttovirkailija huomasi viikon loman jälkeen, että mannet ovat ottaneet hänen oman asuntonsa hallintaansa ja paskoneet asunnon täysin.
Espanjassa luksustalosta 24 asuntoa 64:stä oli päätynyt laittomasti sikäläisten mustalaisten haltuun ja tuossa talossa laillisesti asuneet joutuivat kestämään hyökkäyksiä.
Meni viisi vuotta, että mustalaiset saatiin häädettyä sieltä.
Ja niin edelleen. Herää kyllä kysymys, että mikä ihme Euroopan maiden oikeusjärjestelmiä vaivaa, kun ilmiselvät rötökset alkavat mennä läpi kunhan rikoksentekijän rotu on oikea ja että uhriksi joutunut kantaeurooppalainen saa sitten "Hyvien Ihmisten" vihat päälleen, jos yrittää saada oikeutta asiaan?
En tiedä esiintyykö vastaavaa Suomessa suomalaisten mustalaisten toimesta, mutta ainakin ulkomaantapaukset ovat yksinkertaisesti hävyttömiä ja kuvittelevat tosissaan omistavansa kaiken. Onko tässä taustalla jokin suurempi lopullinen päättäjien järjenvalon himmeneminen vai (luultavasti) täysin tahallinen länsimaiden paskominen?