^Sitä samaa olen miettinyt jo vuosikymmeniä. Jos näitä verkostomarkkinointi- tai ketjukirjekusetuksia edes hetken malttaa miettiä selviää niiden, aivan jokaisen, takaa yksi ja sama kuvio. Maksa tonni ja aloita uusi parempi elämä myymällä ylihintaista tuotetta x. Esittelijät liikkeellä voittajan elkein, pikkutakkia ja merkkivaatetta löytyy päältä. Ja joka vtn kerta muistetaan mainita että tämä ei ole verkostomarkkinointia.

Pari sekuntia kun miettii niin tulee äkkipojalle mieleen että miksi tätä ei isot ketjut myy. Ja sen perään että montako minun näitä myydä täytyisi että edes se tonni on tienattu takaisin.

Ja siinä kohtaa olen aina toivottanut hauskaa päivänjatkoa. En ole välittänyt alkaa edes pohtia mitä kaikkea siihen tonnista saatavaan vastikkeeseen oilein sisältyisikään.

Maailman vanhin vitsi jolle aina löytyy uusia naurajia.