Yksi typerimmistä esiintymisistä tähän mennessä. Jotkut vain eivät tajua järkipuhetta sitten millään. Jos maailmankuva perustuu natsikortin heilutteluun, ei sitä myöskään käännetä muulla kuin natsikortilla.
Tällaisille ihmisille asiat pitäisi esitellä asiat kuvin kuten pikkulapsille.
http://farm4.static.flickr.com/3375/3193488597_9585fd0f4d.jpg?v=0On hyvä ja katsoo ohjeet kuvien postaamisesta. (Miniluv)Kuvassa Hisbollah, sama liike, jonka kylttejä ja lippuja "rauhanpuolustajat" ja "antifasistit" kantoivat viime päivien mielenosoituksissaan. Jopa Hesari julkaisi kuvan näistä kylteistä. Hisbollahin johtaja Hassan Nasrallah vaatii juutalaisten tuhoamista, uskoo juutalaisten maailmanlaajuiseen salaliittoon, ja pitää holokaustia juutalaisten valheena. Hisbollah liittolaisineen on erittäin suosittu Euroopassa vasemmistoradikaalien ja islamistien keskuudessa. Euroopassa on miljoonia ihmisiä, jotka vihaavat sydämestään juutalaisia ja kiistävät holokaustin, tai ovat tiiviisti liittoutuneet tällaisia ajatuksia viljelevien tahojen kanssa. Näistä ehdoton valta-osa on monikultturismin tai islamismin kannalla. Euroopan islamistuminen tietää juutalaisten ja esimerkiksi seksuaalivähemmistöjen vainoa. Vainot ovat jo alkaneet, homoja tai homon näköisiä hakataan Berliinissä joka päivä, hakkaajat useimmiten muslimeja. Synagogia on jo yritetty polttaa ja juutalaisten kauppojen ikkunoita on rikottu kuten kristalliyönä.
Fasismin, rasismin, homovihan, antisemitismin ja natsismin hyökyaaltoa vastaan ovat nousseet avoimesti vain maahanmuuttokriitikot, joita sitten onkin hyvin monimuotoinen kenttä mitä erilaisimmista näkökohdista ja lähtökohdista.